Grossglockner Hochalpenstrasse 

V na mostě Brucku u hotelu Lukashäusl se nachází  milník s nultým kilometrem Grossglocknerské vysokohorské silnice - GG. Mýto zaplatíte  až po 16- ti  km ve Ferleitenu (1145 m.n.m.), kde je vedle mýtnice i zoologická zahrada se zvěří, která žije ve Vysokých Taurech. 

Grosglossglocknerská vysokohorská silnice vede přes horské pasy a kopce, které se již v minulosti používali k překonání Alp. Našli se zde artefakty z římské doby.  V 17. století cesta vedla přes Seidwinkeltal v Raurisu, kde se těžilo 10% celosvětové produkce zlata.

O stavbě silnice se začalo uvažovat ve 20-tých  letech 20 století. Stavba se o desetiletí později a byla otevřena 3.8.1935.

V dubnu se začíná s odstraňování sněhu sněhovými frézami, celkem správa GG má k dipozici 4 kusy, které byly vyrobeny v roce 1954 a jsou stále v provozu. V zimě tu bývá i 10m sněhu, nejvíce sněhu zde bylo v roce 1953 -  21 m. 

Po  36 zatáčkách - obracecečkách a 47,8 km dorazíte do Heiligenblutu (1691 m.n.m.). Cestou jsou různé vyhlídky, odpočívadla a muzea. Nejvyššího bodu, který můžete dosáhnout na motorce či autem, je Edelweissspitze -    2 571 m.n.m. s úchvatným výhledem na třicet    3- tisícových vrcholů.  Můžete vyjet i na vyhlídku Císaře Františka Josefa, která je na úpatí nejvyšší rakouské hory Grossglockner (3.798 m.n.m.),  s ledovce Pasterze. Na vyhlídce je i krasné muzeum Vysokých Taurů, Swarovskiho věž s dalekohledy (zdarma).  Z vyhlídky Františka Josefa se můžete vydat na pěší túru k ledovci (použujete-li lanovku musíte zaplazit jízdné, - lanovky dříve končila až u ledovce, dnes ještě musíte ujít kus cesty než se dotknete sněhu) a nebo se můžete vydat po úbočí kopce, kdy procházíte 5 tunely, ve kterých jsou interaktivní exponáty z historie Alp a zvyků  místních obyvatel.

Silnice je běžně otevřena od května do října. Z jara si můžete užít jízdy na motorce nebo autem  po silnici, kterou lemují  hradbách až 5 metrů sněhu. Neopakovatelné zážitky čekají na Vás. 

                  Otevírací doba:

                  do 31.5.   6:00 - 20:00

                  1.6.-31.8.   5:00 - 21:30

                  od 1.9.     6:00 - 19:00

                  Výše mýtného: 

                  denní mýto:   osobní auto  - 37 €, po 18 hod 27 €

                                         motocykl - 27 €, po 18 hod 20,5 €

                                        cyklisté - zdarma

Pokud v jednom kalendářním roce navštívíte GG se stejným vozidlem (stejná SPZ), máte druhý celodenní vjezd za 12,50 €.

Mýto na delší dobu nebo kombilístek na více cest na přímo na stránkách GG.