Salzburg karta - červenec - říjen

Pro aktivní dovolenou za příjemnou cenu vám doporučuji koupi Salcburské karty. Karta je platná od 1. července do 31. října a je ve dvou variantách, 6 nebo 12 dní po sobě jdoucích. Běžná cena lanovek nebo vstup do termálních lázní stoji okolo 22- 26 €, takže si myslím, že karta by se vám  měla do poloviny platnosti vyplatit.

Cena:

                       dospělá osoba                                   dítě od 4 do 16 let

6 - dní:             76 €                                                           38 €

12 - dní:            90 €                                                           45 €


Rodiny se třemi a více dětmi  při koupi karet mají 3 a další dítě zdarma.

Salcburská karta nabízí 190 atrakcí po celém Salcbursku. Brožura ke kartě je dobře rozvržena, na předním obalu je mapa celého Salcburska s vyznačenými atrakcemi a další straně jsou přehledně rozděleny atrakce - na koupací místa, lanovky, soutězky, vysokohorské silnice s mýtem a město Salcburk. Na poslední straně jsou uvedeni partneři salcburské karty, kteří vám nabízejí slevy na své atrakce, pokud vlastníte salcburskou kartu. 

Některé atrakce mají neomezený vstup na atrakce (venkovní koupaliště, soutězky) po dobu platnosti, jiné atrakce jsou pouze pro 1 vstup (termální lázně, lanovky) po dobu platnosti karty.

S kartou si můžete vybrat zda navštívíte Grossglocknerskou vysokohorskou silnici (každá osoba v autě musí mít u sebe platnou salcburskou kartu nebo doplatit 5€/osoba, ale maximálně do 2 osob) nebo navštívit Salcburk a jeho nejbližší okolí na 24 hod (vyjížďka na lodi po Salzachu, návštěva pivovaru, muzeí, lanovka na Untersbergbahn).

Dále v Gasteinském údolí si po dobu platnosti lze vybrat pouze jednu z těchto tří  lanovek - Schlossalmbahn v Bad Hofgasteinu, lanovku na Stubnerkogel (v Bad Gasteinu)  a mezi Graukogel (v Bad Gasteinu).  Lanovku na Fulseck v Dorfgasteinu lze využít  (tzn. v Gasteinském údolí se lze vyvést 2 lanovkami).

https://www.salzburgerland.com/cs/

https://www.salzburgerland.com/de/190-attraktionen/